تاریخ انتشارپنجشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۶
کد مطلب : ۶۹۶
۰
plusresetminus
کتاب «تأملی در نشانه‌های حتمی ظهور» به قلم نصرت‌الله آیتی در موسسه آینده روشن و در شمارگان 2000 نسخه به چاپ رسیده است
تأملي در نشانه‌هاي حتمي ظهور
به گزارش آینده روشن در مقدمه این کتاب اینگونه می خوانیم:«بشر همواره مشتاق دانستن آینده و سرنوشت خود و نیز حوادث تلخ و شیرینی بوده که در آينده برايش پيش مي‌آيد. بازار طالع‌بینان و فال‌گیران نیز به دليل همین میل همگانی رونق گرفته است.

این آینده‌بینی را به آسمانی و زمینی می‌توان تقسیم کرد؛ چرا که آینده‌بینان یا الهی و آسمانی‌اند و ریشه در وحی دارند، و یا آن‌كه شیطانی و زمینی‌اند و از وحی بريده‌اند.

بی‌گمان، در میان این دو گروه، آینده‌بینان زمینی تنها سوداگراني هستند که ساده‌لوحی بی‌خردان به بازارشان رونق بخشیده است،اما آینده‌بينان آسمانی و الهی از آن‌جا که از افقی بالاتر به هستی می‌نگرند، گذشته، حال و آینده برایشان تفاوت نمی‌کند و خبررساني آنان از آینده به همان اندازه راست و حقیقت است که خبر دادنشان از حال و گذشته.

وعده ظهور موعود، در میان حوادث مختلفی که آینده‌بینان آسمانی پیش‌بینی کرده‌اند، از برجسته‌ترین آن‌هاست. این حادثه آن‌قدر اهميت دارد که نشانه‌ها و حوادث پیش از آن نیز برای مردم بازگو شده است. و از همین رو، بخش عمده‌ای از احادیث مهدویت، احادیث «علائم‌‌الظهور» است که فراوانی آن اهمیت بسيار و آثار مثبت و منفی آن را بر زندگی فردی و جمعی مسلمانان نشان مي‌دهد.

درباره نشانه‌های ظهور کتاب‌های بسیاری نوشته شده است و مجموعه‌های بزرگ و کوچکی از روایات علائم الظهور گردآوری شده است. اما آن‌چه در این میان کم‌تر بدان پرداخته شده و خلأ آن هنوز احساس می‌شود، بررسی سندی و دلالی و تحلیل این روایات است و امروزه با گسترش دامنه فعالیت مدعیانی که گه‌گاه از گوشه و کنار سر بلند کرده و به ادعای پیش‌گویی و نزدیک بودن ظهور و یا تحقق فلان نشانۀ ظهور و دعاوی دیگر جمعی را به خود می‌خوانند و باعث ایجاد اشتهای کاذب و در نهایت سرخوردگی و یأس می‌شوند ضرورت نگاه عالمانه به روایات علائم الظهور و نیز جدا‌سازی روایات صحیح از سقیم و معتبر از غیرمعتبر بیش از پیش احساس می‌شود.»

کتاب «تأملی در نشانه‌های حتمی ظهور» به قلم نصرت‌الله آیتی در موسسه آینده روشن و در شمارگان 2000 نسخه به چاپ رسیده است.


انتهای پیام / 101
https://ayandehroshan.ir/vdcebp8pijh8o.9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما