تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب : ۱۱۳۰
۰
plusresetminus
کتاب از تبار دجال به قلم نصرت الله آیتی و در سه گفتار، به ترتیب: معیارهای تطبیق نشانه‌های ظهور؛ نقد و بررسی دیدگاه احمد حسن درباره رجعت؛ نقد و بررسی آراء مدعیان مهدویت: با تکیه بر آراء احمد الحسن در موسسه آینده روشن منتشر شده است.
از تبار دجّال
به گزارش آینده روشن در مقدمه این کتاب می خوانیم: آن‌چه پیش روی شماست گفتارهایی در باب نقد جریان احمد حسن است. در این گفتارها این جریان انحرافی از زوایای مختلفی به نقد کشیده شده است.

گفتار نخست با عنوان «معیار تطبیق نشانه‌های ظهور» عهده‌دار حل این پرسش اساسی است که چگونه می‌توان مصادیق واقعی نشانه‌های ظهور را شناسایی کرد و ضوابط و معیارهایی که به کمک آن می‌توان به این مهم دست یافت کدامند؟ پاسخ به پرسش پیش‌گفته می‌تواند در نقد ادعای احمد حسن _ که خود را یمانی خوانده _ و نیز سایر ادعاهای مشابه مفید باشد.

در گفتار دوم با عنوان «نقد دیدگاه احمد بصری» درباره رجعت تلاش شده است تعارض نهفته میان اعتقاد به رجعت _ که از اعتقادات مسلّم شیعه به شمار می‌رود _ و ادعای احمد حسن، مورد واکاوی قرار گیرد؛
در نهایت گفتار سوم با عنوان «نقد و بررسی آراء مدعیان مهدویت با تکیه بر آراء احمد الحسن» نقد پاره‌ای از روایاتی است که احمد حسن و طرف‌دارانش برای اثبات مدعای خود به آن تمسک کرده‌اند. البته این فرقه انحرافی را از زوایای دیگری نیز می‌توان به نقد کشید که آن را به فرصتی دیگر وامی‌گذاریم.


کتاب از تبار دجال به قلم نصرت الله آیتی و در سه گفتار، به ترتیب: معیارهای تطبیق نشانه‌های ظهور؛ نقد و بررسی دیدگاه احمد حسن درباره رجعت؛ نقد و بررسی آراء مدعیان مهدویت: با تکیه بر آراء احمد الحسن در موسسه آینده روشن منتشر شده است.برای دریافت فایل این کتاب اینجا را کلیک کنیدانتهای پیام / 101
https://ayandehroshan.ir/vdcg.w9qrak9qzpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما