تاریخ انتشارجمعه ۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : ۱۴۵۱
۰
plusresetminus
دبیر شانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت از برگزاری همایش هفدهم با موضوع «حقیقت انتظار و نیروسازی» بر اساس اندیشه رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد.
«حقیقت انتظار و نیروسازی» موضوع هفدهمین همایش دکترین مهدویت
به گزارش آینده روشن حجت الاسلام محمدصابر جعفری که امروز در مراسم افتتاحیه شانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت در مسجد مقدس جمکران و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی سخن می گفت با اشاره به تلاش های انجام شده مراکز حوزوی و دانشگاهی و نهادهای گوناگون در برگزاری دوره های مختلف این همایش بیان کرد: انتخاب موضوع برای همایش شانزدهم نیز مانند همایش های گذشته با دریافت اولویت از مراکز مختلف علمی و پژوهشی انجام و بر عنوان «طرح کلی دین و حرکت انبیاء و امامان از آغاز تا انجام» متمرکز شد.

وی افزود: این همایش امروز در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با ارائه مقالات برتر از سوی پژوهشگرانی از کشورهای مختلف از جمله ایران، کانادا، استرالیا و سوریه به زبان های فارسی، عربی و انگلیسی همراه است که برخی از این مقالات به صورت حضوری و برخی نیز به صورت مجازی ارائه می شود.

دبیر شانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت سپس ضرورت پرداختن به طرح کلی دین و روش کشف بحث در این موضوع را یادآور شد و گفت: یکی از دلایل مهم پرداختن به این موضوع مهم، گسترش نهضت های اسلامی و ضرورت بهره گیری از حرکت انبیاء و امامان در این نهضت هاست، ضمن آن که مقایسه روش های بنیادین در فقه اسلام و سایر مکاتب برای کشف حقیقت از دیگر دلایل ضرورت پرداخت این موضوع است.

حجت الاسلام جعفری همچنین افزود: پژوهشگران مشارکت کننده در همایش شانزدهم توجه ویژه ای به طرح کلی دین در میراث اندیشمندان و حتی نقد آن داشتند که از آن جمله می توان به سه گانه انتظار، تقیه و قیام در اندیشه مرحوم استاد علی صفایی حائری اشاره کرد.

وی سپس به سه گانه انتظار و نیروسازی، نهضت و قیام و همچنین تشکیل حکومت و تمدن سازی در اندیشه رهبر معظم انقلاب اشاره و بیان کرد: این طرح کلی و اندیشه محوری نیز مورد توجه برخی از پژوهشگران شرکت کننده در شانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت بوده است.

دبیر شانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت، تجلیل از مهدی یاوران و تلاشگران تحقق تمدن نوین اسلامی را از دیگر برنامه های این همایش خواند و گفت: این هدف در همایش شانزدهم هم مورد توجه قرار گرفته است.

وی موضوع همایش سال آینده دکترین مهدویت را «حقیقت انتظار و نیروسازی» اعلام و خاطر نشان کرد: فراخوان همایش هفدهم در پایگاه اینترنتی همایش بارگذاری خواهد شد.

برنامه های مختلف شانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت از شبکه های مختلف رسانه ملی و همچنین شبکه جهانی ولایت و همچنین بستر فضای مجازی تا ساعت ۱۹ امروز پخش خواهد شد.

انتهای پیام/ 101
http://ayandehroshan.ir/vdcc.pqsa2bq0sla82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما